czwartek, 9 marca 2017

"Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński

Książka ta została napisana przez II wojną światową. Pierwsze wydanie datowane jest na rok 1937. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, który jest inteligentny i logicznie myślący. Posiada on smykałkę detektywistyczną. Książka opowiada o tajemnicy z czasów wojny napoleońskiej. Akcja rozgrywa się w 1937r w Warszawie i fikcyjnej wsi Bejgoła. W utworze głównymi wątkami są kłopoty w szkole oraz poszukiwanie skarbu. 

Polecam
Franek G. 6c


Książka ta jest kierowana głównie do młodzieży. Głównym jej bohaterem jest Adaś Cisowski, nazwany w tytule „szatanem”. Miał on wtedy siedemnaście lat. Przezwisko to uzyskał w szkole poprzez rozwiązywanie nawet najbardziej zawikłanych zagadek. Większa część rozgrywa się we wsi o nazwie- Bejgoła, w której mieszka brat pana Gąsowskiego - nauczyciela historii Adasia. Pan Gąsowski poznawszy geniusz chłopca prosi go o pomoc w rozwiązaniu jego rodzinnej sprawy- ciągłym ginięciu drzwi. Adaś się zgodził i przyjechał do Bejgoły w czasie swoich wakacji. Przy okazji chłopiec zakochał się też w młodej bratanicy Gąsowskiego o imieniu Wandzia. Cały czas bardzo się starał, żeby rozwikłać przyczynę dziwnych kradzieży, chociaż nie było to wcale łatwe. Od razu trafia na ślady złodziei i tak rozpoczyna się cała akcja. Adaś dalej przeżywa ekscytujące przygody i wiele bardzo niebezpiecznych sytuacji.
Uważam, że książka warta jest przeczytania, chociaż na początku ciężko było przeczytać pierwsze strony. Książka zawiera w sobie wiele scen zabawnych i pogodnych, ale też takie, które przyprawiają Adasia o lęk. Jednak Adaś i tak ze wszystkich problemów wychodził cało, ponieważ umiał wykorzystać swój spryt i zręczność. Książka szybko zaciekawia czytelnika, wciąga w ciekawe akcje. Bardzo polecam przeczytać książkę.

Polecam 
Faustyna K. 6a

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz